Belgian Lions dromen van EK 2013 in Slovenië

In het B.O.I.C in Brussel stelden manager Jacques Ledure en bondscoach Eddy Casteels het programma van de Belgian Lions voor de EK-kwalificatiewedstrijden voor. ‘We gaan voor een tweede opeenvolgende EK-campagne,’ zei bondscoach Eddy Casteels.

 

 

Bondscoach Eddy Casteels wil een verjonging doorvoeren, maar die mag niet ten koste van de resultaten gaan.

« We behoren zeker niet tot de favorieten in onze kwalificatiegroep. Maar ik geloof er echt wel in, want we beschikken over een competitief team », verduidelijkte Eddy Casteels zijn ambities.

In de selectie blijven spelers zoals onder meer Axel Hervelle, ChristopheBeghin, Sam Van Rossom en Roel Moors de drijvende krachten. In de wachtkamer wordt, naast Maxim De Zeeuw en Jorn Steinbach, er van Yannick Driesen en Pierre-Antoine Gillet veel verwacht. Zij moeten in staat zijn om in de kwalificaties Polen, Zwitserland, Finland en Albanië te kloppen om zo de poorten van Eurobasket 2013 in Slovenië open te beuken.

De eerste kwalificatiewedstrijd staat op 15 augustus in het Poolse Gdansk op het programma.
« In vergelijking met de vorige campagne zal vernieuwing en verjonging deze keer een feit zijn. Daarom splits ik de campagne op in twee delen. In juli wil ik heel wat jongeren kansen geven in de oefenwedstrijden. Bij het begin van de kwalificatiecampagne in augustus wil ik die selectie aanvullen met routiniers. Maar ondanks de verjonging moet het EK haalbaar zijn. »
Voor een goed begrip: de préselectie van 22 namen is een uitnodiging richting de spelers. Van geen enkele speler kwam er op dit moment al een afzegging.

Selectie Belgian Lions:
Christophe Beghin, Maxime Dezeeuw, Yannick Driesen, Pierre-Antoine Gillet, Justin Hamilton, Axel Hervelle, Geoffrey Hockins, Ioann Iarochevitch, Dimitri Lauwers, Niels Marnegrave, Sacha Massot, Roel Moors, Wen Mukubu, Guy Muya, Jean-Marc Mwema, Maarten Rademakers, Andre Riddick, Quentin Serron, Jorn Steinbach, Jonathan Tabu, Tomas Van den Spiegel en Sam Van Rossom.

Programma:
Begin stage: 4-6 juli
Oefenwedstrijden:
12 juli: Frankrijk (Gravelines)
14 juli: Wit-Rusland (Calais)
18 juli: Tunesië (Antwerpen)
19 juli: Tunesië (Brussel)
22 juli: Groot-Brittannië (Kortrijk)
1 augustus: Nederland (Luik)
2 augustus: Nederland (Brussel)
3-8 augustus: stage in Israël

EK-kwalificatiecampagne groep E:
15 augustus: Polen-België (Gdansk)
21 augustus: België-Zwitserland (Antwerpen)
24 augustus: Finland-België (Helsinki)
27 augustus: België-Albanië (Antwerpen)
30 augustus: België-Polen (Antwerpen)
5 september: Zwitserland-België (Fribourg)
8 september: België-Finland (Antwerpen)
11 september: Albanië-België (Tirana) 

De eerste twee en de vier beste derdes van de zes groepen plaatsen zich voor het EK.

Tickets:

Ticket voor 1 wedstrijd: 15 euro
Abonnement 4 wedstrijden: 40 euro
Abonnement 4 wedstrijden + T-shirt: 50 euro

De tickets zijn verkrijgbaar via www.belgianlions.com, www.lotto–arena.be enwww.teleticketservice.com. Telefonisch bij Tele Ticket Service 070/345.345.