Jonathan Tabu is aan een knap seizoen bezig in de Italiaanse Lega A en met Cantu. Volgende week neemt hij deel aan de Copa Final 8 in Milaan. De Belgian Lion is echter ook al bezig met Eurobasket 2013 in Slovenië.
« Natuurlijk denk ik al aan het EK in Slovenë! Alex Tyus, mijn ploegmaat bij Cantu maar in Slovenië mijn tegenstander bij Israël praten we regelmatig over het EK. »
« De groep lijkt moeilijker dan twee jaar geledenn, » zegt Jonathan Tabu. Frankrijk en Duitsland zijn erg sterk. Groot-Brittannië, maar ook Oekraïne en Israël zijn ook stevige tegenstanders. Maar we moeten het beter doen in Litouwen in 2011. »
» Persoonlijk denk ik niet aan denken in termen van al « we moeten de tweede ronde! Wel moeten we op zoek gaan naar die eerste overwinning op het EK. »
« Er is geen sprake om wraak te nemen om de gemiste kans in Litouwen. Maar we moeten erkennen dat onze resultaten teleurstellend waren. »
« Onze voorbereiding 2011 was geen succes. Het vaak genoemd tornooi in Bamberg waren we misschien sterk. Maar, we hebben niet gewonnen. Inderdaad, de tegenstanders waren sterk (Duitsland, Turkije en Griekenland). Maar op Bosnië in Oostende na, kenden we in de voorbereiding vele nederlagen. »
Afgelopen zomer kwalificeerden de Belgian Lions zich met Jonathan Tabu opnieuw voor het EK. « Ik denk dat er niet voldoende nadruk kan gelegd worden op de kwaliteit van onze groep. Kwalificeren zonder Axel, Tomas, Doum en met veel spelers zonder internationale ervaring: dat is een grote prestatie! »
« Het toont meteen aan dat er wel kwaliteit is bij onze Belgische jongeren. Ze bewijzen dat momenteel in de Ethias League; » aldus nog Jonathan Tabu, met Axel Hervelle en Sam Van Rossom één van de drie Belgian Lions die momenteel sterk presteert on the road.