De sportieve staff van de Belgian Cats heeft een preselectie van 19 namen vrijgegeven voor het wereldkampioenschap in Berlijn en de voorbereidingscampagne in augustus.
Die voorbereiding gaat volgende week van start met de eerste trainingen. Op 15 en 16 augustus staan in Kortrijk de eerste oefenpartijen op het programma, tweemaal tegen Italië. Nadien wordt een stage in het Spaanse Tenerife ingelast. Tot slot spelen de Cats nog twee keer tegen Japan in Oostende, op 28 en 30 augustus. Daarna trekken de Cats naar het WK in Berlijn.
Preselectie van 19 namen
Coach Mike Thibault en de sportieve staff gaven de namen van 19 speelsters vrij voor de voorbereidingscampagne en het WK in Berlijn. Een opvallende nieuwe naam is die van Jade Masogayo. Deze 22-jarige en 1m91 grote center speelde college basketbal in Missouri State en nadien in Colorado en maakte in april het trainingskamp met de Minnesota Lynx mee. Ze draagt de Amerikaans-Belgische nationaliteit, want ze heeft een Belgische moeder.
Preselectie: Emma Meesseman, Julie Vanloo, Julie Allemand, Kyara Linskens, Antonia Delaere, Nastja Claessens, Maxuella Lisowa-Mbaka, Elise Ramette, Ine Joris, Billie Massey, Becky Massey, Alicia Courthiau, Laure Résimont, Bethy Mununga, Habibatou Bah, Jade Masogayo, Noor Devos, Louann Battiston, Marie Vervaet
