Belgian Cats winnen van Japan

De Belgian Cats wonnen in de met 4.300 gevulde en vooral sfeervolle COREtec Dôme van Oostende met 78-77 van Japan (FIBA 10). Zondag (18u15) volgt, opnieuw in Oostende en versus Japan, de uitwuifwedstrijd. Volgende week vrijdag 4 september openen de Belgian Cats het WK in het Duitse Berlijn.

Voor het eerst in de voorbereiding waren de Belgian Cats compleet en bondscoach Mike Thibault dropte, naast Julie Vanloo en Emma Meesseman, ook het WNBA-trio Kyara Linskes, Julie Allemand en Antonia Delaere in de basisvijf.

Tegen een Japan dat weer met vele driepunters (16 op 39) uitpakte domineerden de Belgische dames de eerste drie kwarts. De score evolueerde dan ook van 21-18 naar een 40-27 bonus halfweg. Na drie kwarts hadden alle twaalf speelsters gescoord en begonnen de Cats met een 66-51 voorsprong aan het slotkwart.

In het slotkwart leden de Cats wat concentratieverlies en na balverliezen kwam Japan echt wel opzetten. Met bommen vonden ze de aansluiting en na 73-61 was bij 77-74 de aansluiting een feit. Julie Vanloo legde met een vrijworp en ondanks een bom at the buzzer van Japan de Belgische winnende eindcijfers vast: 78-77.

België-Japan 78-77
Kwarts:
21-18, 18-9, 26-24, 13-26
België:
Ramette 4, Claessens 2, Delaere 6, Meesseman 20, Linskens 10, Mununga 6, Becky Massey 4, Lisowa-Mbaka 4, Billie Massey 3, Vanloo 9, Allemand 7, Courthiau 3