De Belgian Cats hebben hun nieuwe head coach beet. De 74-jarige Amerikaan Mike Thibault wordt de opvolger van Rachid Meziane. “Coach Thibault was onze vooruitgeschoven man met het profiel dat we willen”, klinkt het bij General Manager Koen Umans. Hij ondertekent een contract tot en met de Olympische Spelen in Los Angeles, in 2028.
Mike Thibault (74) is een naam die klinkt als een klok in de basketbalwereld. Zijn CV als coach kan je ronduit indrukwekkend noemen. Hij begon z’n carrière als scout bij de L.A. Lakers, van 1977 tot 1980, groeide door tot assistent-coach en behaalde NBA-titels in 1980 en 1982 met spelers als Magic Johnson en Kareem Abdul-Jabbar. Daarna ging hij aan de slag als assistent-coach bij de Chicago Bulls en had hij Michael Jordan als rookie onder zijn hoede. Na nog enkele jobs als assistent bij de Seattle Sonics en de Milwaukee Bucks switchte Thibault naar het vrouwenbasketbal en werd hij in 2003 aangesteld als head coach bij de Connecticut Sun in de WNBA. In 10 jaar tijd haalde hij er 8 keer de Playoffs en tweemaal de Finals in 2004 en 2005. Nadien tekende hij bij de Washington Mystics, waar hij de WNBA-titel haalde met Emma Meesseman en Kim Mestdagh in 2019. In totaal werd hij 3 keer verkozen tot WNBA coach van het jaar en hij vestigde ook het record van de meeste overwinningen ooit als coach in de WNBA met 379. Als assistent bij Team USA behaalde hij ook twee Olympische gouden plakken (2008 en 2024) en een wereldtitel in 2022.
Contract tot en met de Spelen van L.A. 2028
“Mike Thibault is een fantastische coach en hij heeft een profiel dat volledig in lijn ligt met wat we hadden vooropgesteld”, zegt General Manager Koen Umans trots. “Hij bewees in zijn carrière dat hij een echte winnaar is en het is een coach die een ploeg dat extra duwtje kan geven. Hij heeft tonnen ervaring op het allerhoogste niveau en beschikt over uitstekende managementkwaliteiten. Hij past eveneens perfect in onze huidige cultuur en structuur en we zijn dan ook uitermate trots en enthousiast dat coach Thibault voor deze uitdaging met de Cats heeft gekozen. Hij ondertekent een contract dat hem vanaf de volgende window met wedstrijden tegen Azerbeidzjan en Litouwen tot en met de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 bij ons houdt.”
Ook coach Thibault zelf wou al een eerste reactie kwijt over zijn nieuwe challenge. “Ik ben vereerd om de nieuwe coach van de Cats te mogen zijn. De enorme groei van deze ploeg is wereldwijd erkend en gerespecteerd en ik was bevoorrecht om dit van dichtbij te mogen meemaken. Dit is een ploeg waarvan de sleutelspeelsters op het hoogtepunt van hun carrière zitten en ik kijk ernaar uit om in de komende jaren mee te spelen voor de prijzen. Ik zal er alvast alles aan doen om het maximale uit deze speciale groep te halen. Ik wil dan ook Basketball Belgium bedanken voor het vertrouwen en ik ben klaar om aan het werk te gaan!”
De Belgian Cats werken volgende week hun laatste window af in de FIBA Women’s 2025 EuroBasket Qualifers met wedstrijden thuis tegen Azerbeidzjan (06/02) en in Litouwen (09/02). Als de Cats tweemaal winnen, zijn ze zeker van een nieuwe deelname aan het EK, dat van 18 tot en met 29 juni plaatsvindt in Tsjechië, Duitsland, Italië en Griekenland.
CV Mike Thibault
°geboren in Saint Paul, Minnesota op 28 september 1950
Coaching career
- 1977-1980: Scout bij de LA Lakers in NBA
- 1980-1982: Assistent-coach & Director of Scouting LA Lakers in NBA
- 1982-1986: Assistent-coach & Director of Playing Personnel bij de Chicago Bulls in NBA
- 1988: Head coach & GM bij Calgary 88’s in WBL
- 1989-1997: Head coach & GM bij Omaha Racers in de CBA
- 1997-1998: Scout bij de Seattle Supersonics in NBA
- 1998-2002: Assistent-coach bij de Milwaukee Bucks in NBA
- 2003-2012: Head coach bij de Connecticut Sun in WNBA
- 2013-2022: Head coach & GM bij Washington Mystics in WNBA
- 2023-2024: GM bij Washington Mystics in WNBA
- 1993: Head coach USA Men Basketball (World Championship Qualifiers)
- 1995: Head coach USA Men Basketball (Pan American Games)
- 2006-2008: Assistent-coach bij USA Women Basketball
- 2022-2024: Assistent-coach bij USA Women Basketball
Palmares
- 2x NBA Champion (1980, 1982)
- WNBA Champion in 2019
- 3x WNBA Coach of the Year (2006, 2008, 2013)
- Most wins as a coach in WNBA history (379)
- WBL Coach of the Year (1988)
- CBA Coach of the Year (1993)
- 2x Olympic Gold Medal (2008 & 2024)
- FIBA World Championship Gold Medal (2022)
- FIBA World Championship Bronze Medal (2006)