De tweede oefenwedstrijd van de Belgian Cats in De Schelp van Wevelgem bracht tegen vice-olympisch kampioen Spanje een afgetekende nederlaag.
In het eerste kwart namen de Belgian Cats langs de met bommen uitpakkende Kim Mestdagh, Ann Wauters en Emma Meesseman een schitterende start: 9-6. De Spaanse ploeg liet niet begaan en vond snel de aansluiting met België: 19-19. Na het eerste kwart hadden de Spanjaarden een 21-24 bonus op het scorebord.
Alba Torrens, Marta Xargay en Anna Cruz stuwden Spanje naar een spectaculaire start van het derde kwart. Na een 0-12 tussenspurt flikkerde er dan ook 21-36 Spaanse bonus op het scorebord. De Cats scoorden pas na vijf minuten, via Kim Mestdagh, maar werden vooral in het derde schuifje weggespeeld door een schitterend en vooral sterk afwerkend Spanje: 29-53.
In het derde kwart toonden de Belgian Cats opnieuw temperament en werd het na een 7-2 spurtje 36-55. Wereldtopper Spanje liet echter niet begaan. Met een verschroeiende defense ging het dan ook snel naar 40-63 en 46-73. Bondscoach Philip Mestdagh bezigde alle twaalf speelsters. In het slotkwart kwam er echter geen Belgische reactie. De Cats scoorden slechts 2 puntjes. Een fantastisch Spanje drukte dan ook door naar een prachtige overwinning.
Op 10 juni spelen de Belgen in Ieper tegen Nederland. De tickets voor de oefenwedstrijden in België zijn vanaf nu te koop via https://www.basketballbelgium.be/nl/tickets-vip/ en kosten €10 voor volwassenen (vanaf 12 jaar) en €5 voor kids onder de 12 jaar #Basketbelgium #EuroBasketwomen2017.
België-Spanje 48-87
België: Linskens 2, Mestdagh 8, Delaere 0, Hendrickx 0, Carpreaux 2, Mayombo 2, Meesseman 18, Wauters 8, H. Mestdagh 2, Nauwelaers 0, Vanloo 6, Raman 0
Spanje: Nicholls 10, Dominguez 9, Torrens 17, Pallau 0, Xargay 19, Rodrguez 2, Pascua 0, Cruz 15, Romero 4, Conde 0, Gil 0, Sanchez 11
Kwarts: 21-24, 8-29, 17-18, 2-14
Belgian Cats verliezen van Spanje
