U18 Cats starten aan hun Europees Kampioenschap

Het EK voor de U18 Cats is het eerste van zeven tornooien die voor onze nationale jeugdteams deze zomer op de planning staan. Naast de 5×5 ploegen in elk gender – van U16 t.e.m. U20 – maken ook de 3×3 U18 Lions hun opwachting op het European Youth Olympic Festival deze zomer. 

Maar eerst de U18 Cats dus. Hun tornooi vindt plaats in Konya, Turkey van 1 tot 9 juli. De jonge Cats spelen in Divisie A en strijden samen met 15 andere landen voor de titel.

Group A: Italy, Lithuania, Belgium, Portugal
Group B: France, Hungary, Poland, Turkey
Group C: Spain, Latvia, Israel, Serbia
Group D: Germany, Czech Republic, Finland, Slovenia

Onder leiding van headcoach Laurent François starten de Cats hun tornooi tegen Portugal op zaterdag 1 juli om 15u30. Een dag later nemen ze het op tegen verdedigend kampioen Litouwen (zondag 2 juli, 13u00). Ze sluiten hun poule af met een wedstrijd tegen Italië op maandag 3 juli om 15u30.

Na de groepsfase volgt een knock-out fase, waar alle 16 teams aan deelnemen. Afhankelijk van hun resultaten in de groepsfase, nemen onze Cats het in de ‘Round of 16’ op tegen het nummer 1, 2, 3 of 4 uit Groep B. Deze wedstrijden zijn gepland op woensdag 5 juli.

Alle wedstrijden van het kampioenschap zijn live te volgen op het YouTube-kanaal van FIBA.