Vandaag start in Sportcampus Lange Munte in Kortrijk het internationaal vierlandentornooi met de Belgian Cats. België ontmoet met Servië, Puerto Rico en Nigeria drie ploegen die geplaatst zijn voor de Olympische Spelen. De Cats openen vanavond tegen Servië. Publiek is omwille van de corona-maatregelen jammer genoeg nog niet toegelaten. De fans van de Cats kunnen wel terecht op Sporza dat de wedstrijd rechtstreeks in de huiskamer brengt.
De Belgian Cats zijn twee weken geleden aan de voorbereiding van een drukke zomer, met naast het EK (17 tot 27 juni) ook de Olympische Spelen (23 juli-8 augustus), begonnen. Deze week sloten Julie Allemand en Kim Mestdagh als laatsten bij de selectie aan. Met een kern van zestien Cats gaat bondscoach Philip Mestdagh nu de laatste fase in richting het EK dat in het Franse Strasbourg op 17 juni van start gaat. Vandaag volgt voor de Belgian Cats, het nummer 6 van de wereld, meteen een stevige test en versus Servië (nummer 8 mondiaal).
Zaterdag nemen de Cats het tegen Puerto Rico op. De Noord-Amerikaanse ploeg staat nummer 23 op de wereldranking en is op de Olympische Spelen in Tokio één van de opponenten in de groepsfase. Zondag (14 uur) is er tenslotte de partij versus Nigeria (nummer 17 van de wereld).
Programma Belgian Cats internationaal tornooi Kortrijk
Vrijdag 17.05 België-Servië
Zaterdag 20.00 België-Puerto Rico
Zondag 14.00 België-Nigeria