Belgian Lions verliezen van Zweden

Zweden won een oefeninterland tegen de Belgian  Lions, zonder Ioann Iarochevitch, Jean-Marc Mwema en Kevin Tumba (rust), in Oostende. Vanavond (20u30) kampen de Lions in Natoye opnieuw tegen Zweden.
De Belgian Lions namen in Oostende en versus Zweden een sterke start. Na een bom van Jean  Salumu  ging het  via een sterke Quentin Serron naar een 10-6 bonus.  De Zweedse ploeg reageerde echter collectief en met een 1-9 tussenspurt: 14-20. België vergat te verdedigen en ook offensief liep het te stroef. Met snel en efficiënt basketbal nam Zweden dan ook simpel afstand:  19-30 , 21-34 en 23-43.  Halfweg hadden de Zweden via onder meer Dino Pita (ex-Luik) een 26-46 bonus beet.
Ook in het derde kwart liep het aanvankelijk voor geen meter bij de Belgian Lions: 30-53. Quentin Serron en Jonathan Tabu waren de aanstokers  van de remonte: 35-53. Een bom van Vincent Kesteloot en een korf van Khalid Boukichou zorgden voor  40-54.
De Zweden vielen stil, maar de Lions profiteerden, ondanks een tweede bom van  Vincent Kesteloot, niet voldoende: 46-58 na vijf minuten in het slotkwart.  De defense stond in de tweede helft  wel op scherp.  De Lions remonteerden nog naar 51-60, 56-62 en 60-63. De Zweedse zege kwam in de slotminuten  evenwel  net niet meer in het gedrang. Christopher Czerapowicz (19 punten, 10 rebounds) tekende bij de Zweden voor een double-double. Pierre-Antoine Gillet (voet) kwam in de tweede helft niet meer in actie.
 Ron Adams, assistent-coach van Golden State Warriors en ex-coach Oostende, woonde de wedstrijd bij. Hij geeft zaterdag en zondag, met onder meer coach Lucien Van Kersschaever, een clinic in het kader van 50 jaar BBCA in de Arenahal van Deurne.
België –Zweden 60-65
Kwarts: 
14-22, 12-24, 14-8, 20-11
België: Bosco 2, Tabu 7, Serron 11, Schwartz 8, Salumu 5, Gillet 0, De Zeeuw 2, Boukichou 8, Vanwijn 7, Gorgemans 4, Kesteloot 6
Zweden: Person 2, Borg 9, Kjellbom 10, Pita 11, Pahlmblad 0, Massamba 6, Czerapowicz 19, Lindqvist 8, Spires 0, Engstrom 0