Belgian Cats winnen van Belarus (en zijn zo goed als zeker van deelname aan het EK)

De Belgian Cats deden wat moest: ze wonnen van Belarus met meer dan 5 punten verschil. Hierdoor zijn ze zo goed als zeker van deelname aan EuroBasket Women 2017. Het is al van 2007 geleden dat de Belgische dames nog eens mochten meedoen aan het EK voor vrouwen. 

Woensdag zijn de Cats helemaal zeker van hun plaatsje op het EK 2017, tenminste als ze niet met meer dan 37 punten verschil verliezen in Polen. Vandaag (zaterdag 19/11) maakten ze al een serieuze aanspraak op de eerste plaats in hun groep door Belarus met 67-61 te verslaan.

Kim Mestdagh, die na het forfait van Sofie Hendrickx (enkelblessure) de aanvoerdersband droeg, tekende voor 17 punten, 4 rebounds en 4 assists Ann Wauters deed met 10 punten en 6 rebounds ook een flinke duit in het zakje.
België heeft na drie matchen vijf punten in kwalificatiepoule G. Wit-Rusland speelde zijn vier wedstrijden en heeft zes punten. Polen, woensdag de volgende tegenstander van de Belgian Cats, verzamelde vier punten uit drie wedstrijden. De Belgen gaan woensdag in het Poolse Walbrzych op zoek naar hun eerste EK-ticket sinds 2007. Toen eindigden ze op de zevende plaats.
De eerste van de groep plaatst zich voor het EK, net als de beste zes tweedes (op negen groepen). Enkel een nederlaag met meer dan 30 punten in Polen kan hen nog van een plaats op het EK houden. In de heenwedstrijd in Namen kregen de Poolse basketbalvrouwen een pak slaag (100-63).

België-Polen 67-61
BOX SCORE

Enkele reacties met Emma Meesseman, Kim Mestdagh, Ann Wauters en Philip Mestdagh, head coach van de Belgian Cats