Belgian Cats schitteren, Emma Meesseman en Ann Wauters vieren comeback

De Belgian Cats namen in een met 1.500 toeschouwers gevulde Lange Munte van Kortrijk en in de uitwuifwedstrijd tegen Argentinië op een schitterende wijze afscheid van de fans. De selectie van bondscoach Philip Mestdagh won immers met 93-61 van Zuid-Amerikaans kampioen Argentinië. Last but not least maakten Ann Wauters (11 punten in 17 minuten) en Emma Meesseman (11 punten, 9 rebounds in 18 minuten) een meer dan geslaagde comeback.
Woensdag vertrekken de Belgian Cats en na een knappe voorbereiding dan ook met een portie vertrouwen naar Tenerife. Kim Mestdagh en co. openen het allereerste WK voor het Belgische basketbal zaterdag 22 september tegen Puerto Rico.
Naast het wederoptreden van Ann Wauters en Emma Meesseman bevestigden ook de overige Belgian Cats hun sterke vorm. Jana Raman (10 punten, 5 rebounds), Kyara Linskens (11 punten, 4 rebounds), Julie Vanloo (10 punten), Hanne (7 punten) en Kim Mestdagh (9 punten, 4 rebounds), Julie Allemand (7 punten, 5 assists), Antonia Delaere (10 punten) en de weer met snoeperige assists uitpakkende Marjorie Carpréaux (2 punten, 9 assists) waren tegen Argentinië op de afspraak. Ook Heleen Nauwelaers gaf het team een stevige energie boost.
Dat maakte dat Argentinië na de studieronde en het eerste kwart (23-17) niet meer dan een speeltje was voor een weer wervelend België: 37-25 en 46-30 halfweg.
Ook in het derde en het vierde kwart gingen de Belgian Cats op hun elan verder. Van 70-48, en 85-54 ging het uiteindelijk naar 93-61 eindcijfers.
Bij de Argentijnen kwamen Macarena Rosset (13 punten) en Agustina Leiva (11 punten) in de dubbele cijfers. #Basketbelgium #BelgianCats #FIBAWWC 
België-Argentinië 93-61
België: (32 op 52 shots, waarvan 8 op 19 driepunters, 21 op 26 vrijworpen, 18 fouten, 34 fouten, 25 assists) Kim Mestdagh 9, Delaere 10, Nawezhi 0, Carpréaux 2, Meesseman 11, Wauters 11, Linksens 11, Hanne Mestdagh 7, Nauwelaers 3, Van Loo 10, Raman 10, Allemand 7
Kwarts: 23-17, 23-13, 24-18, 23-13