Ook de tweede wedstrijd van de Belgian Cats op het internationaal toernooi in Charleroi bracht in de met 2.000 toeschouwers gevulde Dôme een prachtige overwinning tegen Canada (FIBA 5). Meteen vier overwinningen op een rij van de Cats in de voorbereiding op de Olympische Spelen in Parijs.
De Cats wonnen twee weken geleden in Kortrijk van China (FIBA 2) en Servië (FIBA 10) en afgelopen weekend dus van Spanje (FIBA 4) en Canada (FIBA 5).
In de partij tegen Canada misten de Cats Kyara Linskens (teennagel), Julie Allemand (voet) en Julie Allemand (WNBA, Washington Mystics).
Bondscoach Rachid Meziane beschikte tegen Canada over elf Belgian Cats. Zij kwamen allemaal in actie en maar liefst negen kwamen tot scoren. Emma Meesseman met 20 punten, 7 rebounds en 7 assists en Antonia Delaere met 11 punten en 8 assists waren de uitblinkers. Ook Laure Resimont en het energieke trio Maxuella Lisowa, Bethy Mununga (15 punten, 4 rebounds) en Elise Ramette waren sterkhouders.
Van een 20-15 tussenstand na het eerste kwart drukten de Belgian Cats tegen Canada door naar een 36-28 bonus halfweg.
Ook in het derde kwart bleven de Cats domineren en ging het met snel en krachtig basketbal naar een 60-40 tussenstand. In het slotkwart bleven de Belgische dames schitteren en ging het zelfs naar een dertiger verschil: 81-51.
Deze week staat het laatste internationaal toernooi op het programma. De Cats spelen vrijdag en zondag in het Franse Reims. Deelnemende ploegen zijn naast België, Frankrijk (FIBA 7), vice-wereldkampioen China (FIBA 2) en vice-olympisch kampioen Japan (FIBA 9). Nastja Claessens, de MVP van het voorbij EK U20 (B-divisie) en met de Young Cats in het Bulgaarse Sofia, sluit zich opnieuw aan bij de selectie.
België-Canada 81-51
Kwarts: 20-15, 16-13, 24-12, 21-11
België: Defosset 0, Van Buggenhout 0, Ramette 5, Delaere 11, Resimont 8, Meesseman 20, Mununga 15 , Be. Massey 8, Lisowa 8, Bi. Massey 4, Joris 2